Podniebne loty

Piękne Bieszczady z "góry"

 
Jeśli czasem lubisz popatrzeć na wszystko z góry to mogę Ci coś polecić. Szybowce, lotnie, paralotnie, motolotnie, loty widokowe nad Bieszczadami. To są sposoby na to aby obejrzeć Bieszczady z „góry”
Teraz pytanie Jak? Dlaczego? Gdzie?
 
Loty nad Bieszczadami dostarczą Ci absolutnie mocnych i fajnych przeżyć które wgryzą Ci się w pamięć na zawsze. Bieszczady to fantastyczne i malownicze góry i masz okazje zobaczyć jeszcze więcej.
Powstał pomysł stworzenia portalu Bieszczadzkiego z potrzebnymi dla Ciebie informacjami, abyś mógł bawić się i wypoczywać w Bieszczadach jeszcze lepiej.
 
Pomyślałem że napisze coś o szybowcach tzn. chodziło mi podam Ci adresy i dane kontaktowe gdzie będziesz mógł spróbować tej przygody. I wtedy zauważyłem że to wszystko jest takie suche pisanie o czymś czego się nie próbowało, wiec wsiadam do samochodu kierunek Weremień, jest piękna słoneczna pogoda w Bieszczadach jest po prostu fantastycznie. Jestem na miejscu i stało się odbywają się loty szybowcem. Krótka rozmowa z instruktorem i zaczynamy.
 
Wsiadam do szybowca za moimi plecami jest instruktor podczepiają linę od wyciągarki - adrenalina wzrasta z każdą chwilą…. I ruszamy szybciej, szybciej odrywany się od ziemi jest coraz wyżej i wyżej wkońcu lina od wyciągarki zostaje odczepiona i widzę wszystko z góry piękne malownicze Bieszczady które zawsze sprawiają że czuje że żyje.
 
Proszę oto dane gdzie można poczuć się naprawdę fantastycznie jak już będziesz w Bieszczadach
 
Szybowce, lotnie, paralotnie w Bieszczadach

Bezmiechowa- to tutaj znajduje się szybowisko, które położone jest na przepięknym szczycie w górach Słonnych. Z tego szczytu można podziwiać panoramę Bieszczadów łącznie z połoninami. Zaletą, wyróżniającą to szybowisko spośród innych, są występujące w tym rejonie, rzadko spotykane prądy falowe i
prądy wznoszące, umożliwiające szybkie wznoszenie i długotrwałe loty.


Kontakt:

Aeroklub Politechniki Rzeszowskiej - Bezmiechowa
Bezmiechowa Górna 111
38-600 Lesko
tel. (0-13) 468 89 00
fax (0-13) 468 89 05

www.szybowisko.neroj.com
 
Weremień - to miejscowość położona blisko Leska Znajduje się tutaj szybowisko oraz wyciąg narciarski. Organizowane są tutaj szkolenia z zakresu szybownictwa górskiego oraz szkolenia paralotniowe. Czyli można tutaj polatać na lotni, paralotni i szybowcach.
 
Każdego roku wiosną organizowana jest impreza, która przyciąga całe rzesze ludzi i jest to tzw. "Święto latawca"

AEROKLUB BIESZCZADZKI:
ul. Smolki 2, 38-600 LESKO
tel./fax. 469 85 08
tel. kom. szybowce (0-601) 79 26 41
tel paralotnie: (0-603) 95 86 54

Przydatne linki dla wszystkich którzy chcą popatrzeć z góry na Bieszczady:

www.lotywidokowe.yoyo.pl
www.extremalne.bieszczady.pl 
 
Poczuj się dobrze w Bieszczadach i wypoczywaj tak jak lubisz.

Autor: Jerzy Kaleta

POLECAMY
Polecamy
POLECAMY
Polecamy
Polecamy
Polecamy
Polecamy
Polecamy
Polecamy
Polecamy
Polecamy
Polecamy
Polecamy

NASI PARTNERZY

Bieszczady PolskaBieszczady PolskaBieszczady Polska Bieszczady Polska
Bieszczady Polska
Wszystkie prezentowane materiały, dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki w portalu www.BieszczadyPolska.pl chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie bez pisemnej zgody zabronione. Redakcja oświadcza także, że nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komentarze zawarte w portalu, gdyż są one prywatnymi opiniami użytkowników.