Podniebne loty

Piękne Bieszczady z "góry"

 
Jeśli czasem lubisz popatrzeć na wszystko z góry to mogę Ci coś polecić. Szybowce, lotnie, paralotnie, motolotnie, loty widokowe nad Bieszczadami. To są sposoby na to aby obejrzeć Bieszczady z „góry”
Teraz pytanie Jak? Dlaczego? Gdzie?
 
Loty nad Bieszczadami dostarczą Ci absolutnie mocnych i fajnych przeżyć które wgryzą Ci się w pamięć na zawsze. Bieszczady to fantastyczne i malownicze góry i masz okazje zobaczyć jeszcze więcej.
Powstał pomysł stworzenia portalu Bieszczadzkiego z potrzebnymi dla Ciebie informacjami, abyś mógł bawić się i wypoczywać w Bieszczadach jeszcze lepiej.
 
Pomyślałem że napisze coś o szybowcach tzn. chodziło mi podam Ci adresy i dane kontaktowe gdzie będziesz mógł spróbować tej przygody. I wtedy zauważyłem że to wszystko jest takie suche pisanie o czymś czego się nie próbowało, wiec wsiadam do samochodu kierunek Weremień, jest piękna słoneczna pogoda w Bieszczadach jest po prostu fantastycznie. Jestem na miejscu i stało się odbywają się loty szybowcem. Krótka rozmowa z instruktorem i zaczynamy.
 
Wsiadam do szybowca za moimi plecami jest instruktor podczepiają linę od wyciągarki - adrenalina wzrasta z każdą chwilą…. I ruszamy szybciej, szybciej odrywany się od ziemi jest coraz wyżej i wyżej wkońcu lina od wyciągarki zostaje odczepiona i widzę wszystko z góry piękne malownicze Bieszczady które zawsze sprawiają że czuje że żyje.
 
Proszę oto dane gdzie można poczuć się naprawdę fantastycznie jak już będziesz w Bieszczadach
 
Szybowce, lotnie, paralotnie w Bieszczadach

Bezmiechowa- to tutaj znajduje się szybowisko, które położone jest na przepięknym szczycie w górach Słonnych. Z tego szczytu można podziwiać panoramę Bieszczadów łącznie z połoninami. Zaletą, wyróżniającą to szybowisko spośród innych, są występujące w tym rejonie, rzadko spotykane prądy falowe i
prądy wznoszące, umożliwiające szybkie wznoszenie i długotrwałe loty.


Kontakt:

Aeroklub Politechniki Rzeszowskiej - Bezmiechowa
Bezmiechowa Górna 111
38-600 Lesko
tel. (0-13) 468 89 00
fax (0-13) 468 89 05

www.szybowisko.neroj.com
 
Weremień - to miejscowość położona blisko Leska Znajduje się tutaj szybowisko oraz wyciąg narciarski. Organizowane są tutaj szkolenia z zakresu szybownictwa górskiego oraz szkolenia paralotniowe. Czyli można tutaj polatać na lotni, paralotni i szybowcach.
 
Każdego roku wiosną organizowana jest impreza, która przyciąga całe rzesze ludzi i jest to tzw. "Święto latawca"

AEROKLUB BIESZCZADZKI:
ul. Smolki 2, 38-600 LESKO
tel./fax. 469 85 08
tel. kom. szybowce (0-601) 79 26 41
tel paralotnie: (0-603) 95 86 54

Przydatne linki dla wszystkich którzy chcą popatrzeć z góry na Bieszczady:

www.lotywidokowe.yoyo.pl
www.extremalne.bieszczady.pl 
 
Poczuj się dobrze w Bieszczadach i wypoczywaj tak jak lubisz.

Autor: Jerzy Kaleta

Polecamy
Polecamy
Polecamy
Polecamy
Nasi partnerzy
Bieszczady Polska
Bieszczady Polska
Bieszczady Polska
Bieszczady Polska
Copyright © BieszczadyPolska.pl 2013-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny: slawomirpacyk.pl.
Wszystkie prezentowane materiały, dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki w portalu www.BieszczadyPolska.pl chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie bez pisemnej zgody zabronione. Redakcja oświadcza także, że nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komentarze zawarte w portalu, gdyż są one prywatnymi opiniami użytkowników.