Mała obwodnica Bieszczadzka

 

Mała obwodnica Bieszczadzka (długość 98 km)Trasa wygląda następująco: Start Lesko przez Hoczew, Myczków następnie omijamy Solinę i wjeżdżamy do Polańczyka. Z Polańczyka jedziemy dalej do Wołkowyji i poprzez Bukowiec, Rajskie i Czarną skręcamy do Cisnej i ponownie do Leska.

Co warto zobaczyć na tej trasie?


Lesko - Zamek założony przez rodzinę Kmitów na początku XVI w., synagogę, kirkut, kościół parafialny (gotyk z barokowym wnętrzem) , Kamień Leski.

Hoczew - spotkanie z bieszczadzkim artystą od "koryt świńskich"


Myczków - przejazd wzdłuż Zalewu Myczkowieckiego.


Solina - duża wieś letniskowa, spacer po koronie najwyższej w Polsce zapory (81m wysokości).


Polańczyk- wieś letniskowa, rejs statkiem spacerowym po Jeziorze Solińskim (ok. 1 h), spacer po bieszczadzkim uzdrowisku.


Chrewt - Tutaj warto zjechać w dół w pobliże zatoki. Znajduje się tutaj wypożyczalnia sprzętu pływającego, campingi, pole namiotowe oraz wygrodzony basen z ratownikami. Bardzo ciekawe miejsce i piękne widoki. 

Ustrzyki Górne - to główna baza wypadowa na piesze wędrówki w najwyższe szczyty m.i.n. takie jak: Tarnica najwyższy szczyt w Bieszczadach.


Baligród - Pomnik Karola Świerczewskiego.

Trasa bardzo ciekawa jak jest się w Bieszczadach samochodem to warto przejechać się obwodnicą gdyż naprawdę widoki są fantastyczne. Bardzo ciekawa wycieczka po malowniczych terenach w wieloma różnymi atrakcjami wartymi obejrzenia. Samopoczucie wzrasta z każdym kilometrem.

 

Jerzy Kaleta

Polecamy
Polecamy
Polecamy
Polecamy
Polecamy
Nasi partnerzy
Bieszczady Polska
Bieszczady Polska
Bieszczady Polska
Bieszczady Polska
Copyright © BieszczadyPolska.pl 2013-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny: slawomirpacyk.pl.
Wszystkie prezentowane materiały, dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki w portalu www.BieszczadyPolska.pl chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie bez pisemnej zgody zabronione. Redakcja oświadcza także, że nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komentarze zawarte w portalu, gdyż są one prywatnymi opiniami użytkowników.