Bieszczady

Ecomeleksy

Ecomeleks to pojazd przede wszystkim ekologiczny i elektryczny. Można go nazwać małym samochodem (elektrycznym), choć z uwagi na dość niską prędkość jazdy prawidłowo powinno się go nazwać pojazdem wolnobieżnym z napędem elektrycznym. Jednak nie nazwa jest tu najważniejsza!

To co wyróżnia nasz Ecomeleks to przede wszystkim fakt, że nie wydziela on żadnych spalin, dzięki czemu jest bezpieczny dla środowiska. Dodatkowo porusza się on bardzo cicho, zupełnie bez hałasu, co umożliwi spotkanie na trasie jakiegoś ciekawego zwierzaka, którego zwykłe auto czy bus, po prostu by spłoszyło. Fakt, że nasz Ecomeleks porusza się dość wolno jest jego kolejną zaletą – mogą Państwo dzięki temu „chłonąć” walory przyrody Bieszczad do woli, a przy okazji poczuć wiatr we włosach.

Jest to pierwszy taki projekt ekologiczny w Bieszczadach zatwierdzony przez Dyrekcję Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Trasa naszego elektrycznego, jedynego w swoim rodzaju EcoMeleksa rozpoczyna się w Ustrzykach Górnych. To malutka osada leżąca na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, która często nazywana jest stolicą Bieszczad.Jest to też jeden z najbardziej popularnych węzłów szlaków w Bieszczadach. Ustrzyki Górne to dobry punkt wypadowy w góry. Dlatego zabieramy Państwa właśnie z tego miejsca na wycieczkę krajoznawczą.

W okolicy Ustrzyk Górnych, szczególnie wzdłuż drogi wiodącej do Wołosatego można spotkać konie huculskie. W Wołosatem bowiem znajduje się Zachowawcza Hodowla Konia Huculskiego Bieszczadzkiego Parku Narodowego.To właśnie tu – w Wołosatem znajduje się odcinek niebieskiego szlaku wiodący z Wołosatego na Przełęcz połączony z najwyższym bieszczadzkim szczytem Tarnicą szlakiem żółtym.

To wzdłuż niego dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego wyznaczyła ścieżkę przyrodniczo-historyczną Wołosate-Tarnica oznaczoną symbolem orlika krzykliwego. Większość turystów nie wędruję na Tarnicę, a szkoda, ponieważ widoki z niej są po prostu przepiękne.

Dlatego też, chcąc Państwu dać możliwość wspięcia się na szczyt, dowozimy nasze wycieczki pod samą Tarnicę! Przejażdżka pozwala na chwilowy odpoczynek połączony z wnikliwą obserwacją. Dodatkowo wysłuchają Państwo interesujących faktów dotyczących Bieszczadzkiego Parku Narodowego i ciekawych legend dotyczących Bieszczadów.

Po tym jak już nacieszą Państwo oczy pięknymi widokami z Tarnicy i naładują pozytywnie swoje „wewnętrzne akumulatory” spokojem i powietrzem z najwyższej góry Bieszczad, nasz Ecomeleks zabierze Państwa z powrotem do Ustrzyk, a podczas podróży zregenerują Państwo siły na kolejne wędrówki.

Polecamy
Polecamy
Polecamy
Polecamy
Nasi partnerzy
Bieszczady Polska
Bieszczady Polska
Bieszczady Polska
Bieszczady Polska
Copyright © BieszczadyPolska.pl 2013-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny: slawomirpacyk.pl.
Wszystkie prezentowane materiały, dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki w portalu www.BieszczadyPolska.pl chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie bez pisemnej zgody zabronione. Redakcja oświadcza także, że nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komentarze zawarte w portalu, gdyż są one prywatnymi opiniami użytkowników.