Bieszczady

Rezerwaty Sine Wiry

 

Rezerwat Sine Wiry
 
Miejsce które warto zobaczyć. Co to jest? Gdzie jest? Jak trafić? I Dlaczego warto zobaczyć?
Rezerwat ten utworzony w 1980 o powierzchni 450 ha. Jak dokładnie powstał ten rezerwat?
 
Mianowicie w 1980 osunęło się zbocze Połomy tarasując rzekę. Postało wówczas jeziorko zwane Szmaragdowym. Bardzo ciekawym zjawiskiem są powstałe tutaj kaskady, oprócz tego występują rzadkie gatunki roślin i zwierząt na tym terenie co dodatkowo przyciąga rzesze turystów którzy pragną podziwiać to urocze miejsce.
 
Jest to odcinek który znajduje się na terenie dawnych wsi Zawoj i Polanki. Atrakcją tego regionu są progi skalne w korycie rzeki i znikające coraz szybciej Jezioro Szmaragdowe. Jedni mówią że jeziorko jest inni że już nie ma, a jeszcze inni że powoli znika. Przyjedź zobacz sam. Warto! Dlaczego?
 
Ponieważ to miejsce posiada swoisty urok i pozytywne nastraja. Idziesz, spacerujesz i czujesz zapach świeżego górskiego powietrza jednocześnie słysząc szum górskiej wody przemykającej miedzy skalami. Czujesz ze żyjesz! ,,Ładujesz swoje akumulatory’’.
 
Czyli ujmując to najprosciej jak można. Najlepszą atrakcją jest brak atrakcji. Poprostu w tym miejscu ludzie sie dobrze czują nie wiadomo dlaczego.
 
Jak powstało?
Tak ze drzewa osunęły się ze zbocza. Hm…. I miejsce jest teraz ciekawe!
 
Jak trafić?
Polańczyk – Bukowiec – skręt w prawo do Terki – jedziesz (albo idziesz) i potem jak mijasz Terkę i dojeżdżasz do Polanek po lewej stronie masz „mini bar” skręt w lewo za mostem i cały czas prosto dojdziesz! Możesz dostać się tutaj tez od strony Kalnicy.
 
 
 
Autor: Jerzy Kaleta
 
 
                                                             
Polecamy
Polecamy
Polecamy
Polecamy
Nasi partnerzy
Bieszczady Polska
Bieszczady Polska
Bieszczady Polska
Bieszczady Polska
Copyright © BieszczadyPolska.pl 2013-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny: slawomirpacyk.pl.
Wszystkie prezentowane materiały, dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki w portalu www.BieszczadyPolska.pl chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie bez pisemnej zgody zabronione. Redakcja oświadcza także, że nie ponosi odpowiedzialności za opinie i komentarze zawarte w portalu, gdyż są one prywatnymi opiniami użytkowników.